Tarnobrzeg, region. Będą zwolnienia grupowe?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

W kwietniu firma Domex z siedzibą w Sandomierzu przesłała do tarnobrzeskiego i sandomierskiego PUP-u informacje o konieczności wypowiedzenia umów o pracę łącznie 170 pracownikom.

Przypomnijmy w poniedziałek wydział gospodarczy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Domex. Jednocześnie wyznaczono syndyka, czyli osobę, która będzie zarządzała majątkiem spółki. Wezwano także wierzycieli Domexu, do zgłaszania należności sędziemu komisarzowi. Długi firmy opiewają na około 380 milionów złotych.

Na stronie internetowej spółki czytamy, że zatrudnia ponad trzy tysiące osób. Posiada  na terenie kraju między innymi  250 sklepów Avans  oferujących głównie sprzęt RTV i AGD oraz multimedia.

 

zdjęcie:  http://www.pvportal.pl

 

O konieczności zwolnienia 230 osób poinformowała Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu, w ostatnim czasie  spółka ME Logistics z siedzibą w Chmielowie koło Tarnobrzega. ME Logistics, to firma należąca do grupy Domex. Prowadzi usługi logistyczno – magazynowe związane z transportem, przeładunkiem, magazynowaniem i przechowywaniem sprzętu RTV, AGD, Multimedia na potrzeby między innymi ogólnopolskiej sieci sklepów Avans.

Mówi kierownik referatu do spraw pośrednictwa pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnobrzegu – Krystyna Depczyńska.