Tarnobrzeg: Powstała modelarnia okrętowa

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W czasie ferii zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki od godziny 10 do 12. W roku szkolnym pracownia będzie otwarta we wtorki w godzinach 17- 18.30 i w soboty od 10 do 13.
(fot: MOSiR Tarnobrzeg)
Takie zajęcia są świetną alternatywą dla spędzania wolnego czasu przed komputerem. Tu pod okiem profesjonalnego instruktora można wypracować pewne pożądane zachowania u dzieci:

W Tarnobrzegu powstała modelarnia okrętowa. Mieści się ona w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Euroboisku Szkoły Podstawowej nr 10. Pracownia specjalizować się będzie głównie w modelach żaglowców. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzi mistrz Europy i Świata w modelarstwie tarnobrzeżanin Tomasz Ciach.
Na początek uczestnicy zabrali się za tworzenie kadłuba statku Pinta z XV wieku, który brał udział w pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba przez Ocean Atlantycki. Okręt powstaje w skali 1:96 co jak przekonuje Tomasz Ciach może wydawać się dość małym odwzorowaniem, dla dzieci i młodzieży jednak w zupełności wystarczy. Nie jest on też tak skomplikowany jak statki z późniejszych lat: