Tarnobrzeg, powiat tarnobrzeski. Zawody deficytowe.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

„Barometr zawodów”, to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Dokument dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe. Pokazuje zapotrzebowanie na zawody w każdym z powiatów w Polsce. Jest także dostępny na  poziomie województw. Badanie jest przeprowadzane na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Koordynatorem krajowym jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.barometrzawodow.pl.

 

Blacharze samochodowi, kierowcy autobusów i samochodów ciężarowych, lakiernicy samochodowi, piekarze, pielęgniarki, pracownicy ochrony,  samodzielni księgowi, spawacze, szefowie kuchni. Pracownicy  z takimi kwalifikacjami mają największe szanse na zatrudnienie w Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim w tym roku. Zgodnie  z zapisami w  dokumencie o nazwie „Barometr zawodów”  zapotrzebowanie pracodawców na przedstawicieli wymienionych profesji , na tym obszarze będzie duże.  

W których zawodach znalezienie pracy może być trudniejsze? O tym doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, Agnieszka Bartyzel.