Tarnobrzeg: Pobiegnij dla Kacperka

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Chęć udziału w akcji zadeklarowało już kilkadziesiąt osób, wśród których znaleźli się tarnobrzescy strażacy, policjanci ale także prywatne osoby oraz uczniowie szkół, a ta liczba wciąż rośnie. Za każdy przebiegnięty kilometr w akcji sponsorzy będą wpłacać na konto chłopca określoną kwotę.
Organizatorzy podkreślają że istnieje także możliwość ustalenia innych godzin biegania dla grup zorganizowanych.
(fot: sxc.hu)
Od najbliższego poniedziałku 8 czerwca do niedzieli 14 czerwca każdy chętny będzie mógł przybyć w okolice mariny nad Jeziorem Tarnobrzeskim i między godziną 17 a 19 przebiec zadeklarowany przez siebie dystans. Do pokonania są odcinki liczące kilometr, dwa, pięć, oraz ich wielokrotności:

Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej wspólnie z wychowankami Domu Dziecka w Tarnobrzegu organizuje akcję 'Biegamy dla Kacperka”.
Z powodu nowotworu chłopcu z Majdanu Królewskiego amputowano mu lewą nóżkę. Jego rodzice zbierają pieniądze na kosztującą około 20 tysięcy złotych protezę, jednak kwota przerasta ich możliwości finansowe. Na dodatek protezę trzeba będzie wymieniać w miarę rozwoju dziecka, a Kacperka czeka również długa i kosztowna rehabilitacja.
Jak podkreśla dyrektor tarnobrzeskiego Domu Dziecka Robert Chmiel pomysł organizacji wydarzenia powstał przede wszystkim z potrzeby pomocy chłopcu ale również jako forma promocji tego sportu. Dodatkowo w akcję włączają się również wychowankowie placówki co ma uwrażliwić ich na potrzeby innych, i pokazać, że oni też mogą pomóc: