Tarnobrzeg: Parada orkiestr dętych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Orkiestry dęte grają między innymi muzykę filmową, znane przeboje, utwory patriotyczne oraz marsze. Swoimi występami uświetniają większość uroczystości, odbywających się na terenie swoich miejscowości. Celem tarnobrzeskiej parady była głównie popularyzacja tej formy muzyki.

Część orkiestr do Tarnobrzega przyjechała wraz z mażoretkami. Karolina Mazur do zespołu tanecznego 'Black Stars' z Miejsca Piastowego należy już prawie dwa lata:

Sebastian Balawender z orkiestrą dętą OSP Gać w powiecie przeworskim związany jest od półtora roku:

Przez Tarnobrzeg przeparadowały orkiestry dęte. W wydarzeniu udział wzięły zespoły z Tarnobrzega, Chmielowa, Olek, Janowa Lubelskiego, z miejscowości Gać, a także z Niebylca, Miasta Piastowego, Komorowa oraz Gwoźnicy Górnej. Uczestnicy wyruszyli spod Zamku Dzikowskiego, budynku Gimnazjum nr 2, stadionu miejskiego przy alei Niepodległości, oraz tak zwanej muszelki na osiedlu Serbinów, aby ostatecznie spotkać się na Placu Bartosza Głowackiego. Tu wspólnie 250 muzyków odegrało cztery marsze. Kapelmistrz Kazimierz Kosiorowski wraz ze swoją orkiestrą przyjechał z Komorowa. Kapela istnieje od 1999 roku, a jej skład w dużej mierze tworzą rodziny. Jak dodaje, aby wstąpić w szeregi zespołu potrzebne są przede wszystkim chęci: