Tarnobrzeg: Oszuści zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu zatrzymano dwóch oszustów, którzy wyłudzali pieniądze, podszywając się pod pracowników firmy oferującej do sprzedaży dekodery telewizji cyfrowej.
Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w jednym z bloków przy ulicy Skalna Góra w Tarnobrzegu. Dwaj oszuści odwiedzili 62-letniego tarnobrzeżanina. Podając się za pracowników firmy, oferowali montaż i sprzedaż dekodera telewizji cyfrowej. Po krótkiej rozmowie właściciel zgodził się na taki zakup i wpuścił mężczyzn do mieszkania. Lokator podpisał umowę płacąc gotówkę w wysokości 200 złotych.
Skuszeni łatwym łupem oszuści zapukali do kolejnej ofiary, wyłudzając pieniądze. Tym razem 150 złotych. Przestępcy wybierali starsze osoby. Jedna z nich postanowiła sprawdzić wiarygodność oferowanej sprzedaży, powiadamiając o takim zdarzeniu policjantów.
Oszustów udało się zatrzymać na gorącym uczynku
To 21-letni mieszkaniec Jaroszowca i jego wspólnik 25-letni mieszkaniec Sandomierza.
Ustalono, żw 25-letni sandomierzanin, to były pracownik krakowskiej firmy trudniącej się sprzedażą dekoderów telewizyjnych. Zwolniono go z pracy, ale miał dostęp do druków z pieczątką firmy i to wykorzystał. Jego wspólnik pomagał mu w procederze.
Wszystkie osoby, które padły ofiarą oszustwa, proszone są o jak najszybsze zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu ul. 1 Maja 2, pokój 208, lub kontakt telefoniczny pod numerem (15) 851 34 24, 851 34 21, albo 851 34 31.
www.podkarpaka.policja.gov.pl