Tarnobrzeg: Obwodnica coraz bliżej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Prace przy budowie obwodnicy Tarnobrzega mogłyby się rozpocząć na przełomie 2017 – 2018 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to około 50 milionów złotych. Znaczna część tej sumy, bo aż 85% stanowić ma dofinansowanie z Unii Europejskiej. Wkład własny miasta to około 7,5 miliona złotych.

Zrezygnowano tym samym z koncepcji jeszcze z lat 90 tych, która zakładała obwodnicę od drogi krajowej nr 9 aż do skrzyżowania z ulicą Trześniowską w Sandomierzu. Jak dodaje prezydent Kiełb w tegorocznym budżecie zapisano pół miliona na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego. To opracowanie poprzedzające wykonanie projektu technicznego inwestycji. Gdy będzie finalne porozumienie z urzędem marszałkowskim, wtedy rozpocznie się cała procedura zmierzająca do budowy obwodnicy. Miasto będzie musiało się także porozumieć z Polskim Związkiem Działkowców:

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy obwodnicy Tarnobrzega. Władze miasta są po rozmowach z zarządem województwa Podkarpackiego w sprawie planowanego przebiegu drogi. Jak powiedział prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, są już ustne deklaracje, co do akceptacji obecnego wariantu. Wkrótce ma pojawić się potwierdzenie na piśmie. Najnowszy projekt zakłada, że obwodnica miasta ma mieć ponad 8,5 kilometra. Droga zaczynać się będzie rondem na ulicy Sikorskiego a kończyć przy rondzie na osiedlu Zakrzów, tuż obok Parku Przemysłowo – Technologicznego: