Tarnobrzeg: O Naturze 2000 w PWSZ

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Katarzyna Dmochowska z Fundacji instytutu na rzecz ekorozwoju uważa, że szukając miejsca na krótki urlop lub dłuższy wypoczynek blisko natury warto wybierać te, które mają sprawdzone opinie. Pomocne mogą być w tym choćby certyfikaty, takie na przykład, jakie wydaje stowarzyszenie:
$201601konfa3.mp3
Konferencja była pierwszą, jaką zorganizowało Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły, natomiast jak zapowiedzieli organizatorzy na pewno nie ostatnią.
Właściciel gospodarstwa agroturystycznego Dobre Miejsce w Alfredówce Marcin Kurnik przekonuje, że najbliższa okolica oferuje wiele atrakcji przyrodniczych, z których korzystają jego goście:

O wykorzystaniu obszarów objętych programem Natura 2000 w promocji i rozwoju turystyki danego regionu rozmawiano podczas konferencji zorganizowanej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu.
Organizatorem spotkania było Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. Tematyka obejmowała działalność samej jednostki, oraz to jak ochrona środowiska naturalnego może stać się atrakcyjnym produktem turystycznym. Kierownik centrum Konrad Niedźwiedź podkreśla, że wszystkie osoby chcące odkryć region od strony przyrodniczej mogą znaleźć w nim wiele przydatnych informacji: przyroda