Tarnobrzeg: Nowi ratownicy nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Budowa bazy Wodnego Pogotowia Ratunkowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim w całości sfinansowana jest z środków własnych organizacji. Teren użyczyło miasto. W przyszłości organizacja będzie chciała wystąpić do lokalnego samorządu o finansowe wsparcie swoje działalności w okresie letnim.
Obecnie Wodne Pogotowie Ratunkowe na terenie kraju ma 11 baz ratowniczych. Zatrudnia u siebie na etatach blisko 200 ratowników, którzy strzegą bezpieczeństwa między innymi na basenach.
(Fot: Trwa budowa bazy dla nowych ratowników nad Jeziorem Tarnobrzeskim / Rafał Nieckarz)
Organizacja zapewnia że jest gotowa do współpracy z WOPRem:

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim w pobliżu kanału, którym odprowadzana jest woda z Wisły powstaje nowa baza ratowników. Inwestycje realizuje jednak nie miejscowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, lecz Stowarzyszenie Rozwoju Sportu i Kultury Fizycznej w Nowym Targu. Prezes stowarzyszenia Marek Jasiński jest jednocześnie szefem Wodnego Pogotowia Ratunkowego – nowej organizacji, która konkuruje z WOPRem.
Wodne Pogotowie Ratunkowe zrzesza ludzi, którzy odeszli z WOPRu, ponieważ byli niezadowoleni z tego jak funkcjonuje. Marek Jasiński podkreśla, że w jego organizacji będą mogli liczyć na szkolenie a także na etat: