Tarnobrzeg: Most obiecany?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Radny Witold Zych uważa, że wspomniana ekspresówka może nigdy nie powstać, a kolejna przeprawa przez Wisłę jest wręcz koniecznością. Dodaje również, że z obietnic danych w kampanii wyborczej powinno się wywiązać.
Przewodniczący tarnobrzeskiej rady miasta Kamil Kalinka przyznaje, iż uczestniczył w spotkaniu w trakcie kampanii, jednak wówczas rozmawiano ogólnie o potrzebie budowy nowego mostu, a nie o konkretnych działaniach.
Wiceprezydent Tarnobrzega Józef Motyka podkreśla, iż jest mało realne, aby w budżecie państwa znalazły się pieniądze na budowę nowego mostu przez Wisłę, jeżeli podobny obiekt znajduje się w planach drogi ekspresowej S74., Choć jak zaznacza wiceprezydent i ta koncepcja wydaje się bardzo odległa:

Radny dodaje, że kilka Podkarpackich samorządów ma w planach na najbliższe lata budowę kolejnych przepraw, na które udaje się im uzyskać dofinansowanie. Tarnobrzeg w staraniach o podobne inwestycje jest pomijany.
Zdaniem radnego Łukasza Nowaka miasto powinno mieć inne priorytety drogowe:

Tarnobrzeski radny Witold Zych apeluje do władz miasta o nawiązanie współpracy z gminą Koprzywnica. Jej celem miałoby być zdobycie pieniędzy na budowę mostu przez Wisłę, w miejscu obecnej przeprawy promowej.
Radny podkreśla, że wraz z przedstawicielami zarządu osiedla Przywiśle spotkał się z burmistrzem Koprzywnicy Markiem Jońcą. Przypomniał on, iż podczas ostatniej kampanii przed wyborami samorządowymi uczestniczył w konferencji prasowej ówczesnego kandydata na prezydenta miasta Wiktora Stasiaka. Jednym z tematów wówczas poruszanych była właśnie budowa przeprawy przez Wisłę: