Tarnobrzeg: Mistrzostwa Podkarpacia w karate

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na najlepszych zawodników i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych czekały puchary ufundowane przez sponsorów mistrzostw.
Twórcą stylu jest Wielki Mistrz Shigeru Oyama, posiadający 10 dan, czyli najwyższy możliwy do zdobycia stopień w tej dyscyplinie. To japończyk, który po wielu latach trenowania kyokushin, zrezygnował z niej i stworzył neoklasyczną dyscyplinę, opartą z jednej strony na japońskiej tradycji karate, z drugiej strony na najbardziej skutecznych i sprawdzonych formach walki.
Styl Oyama charakteryzuje między innymi szybkie przemieszczanie się zawodników oraz unikanie ciosów przeciwnika wraz z równoczesnym kontratakiem.
Daria Cieślińska z Piotrkowa Trybunalskiego karate trenuje od niecałych 5 lat. Jak podkreśla w rozmowie z Radiem Leliwa na początku był to sposób na utrzymanie szczupłej sylwetki. Obecnie sport ten traktuje, jako przygodę oraz sposób na zdobycie umiejętności do samoobrony. Zawody w Tarnobrzegu na pewno zapadną jej w pamięć:

Tarnobrzeg był gospodarzem Otwartych Mistrzostw Podkarpacia w Oyama karate.
Na hale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oprócz zawodników i zawodniczek z województwa przyjechali karatecy z takich odległych miejscowości jak Oświęcim, Olkusz czy Piotrków Trybunalski, w sumie ponad 130 osób.
Mówi organizator wydarzenia Grzegorz Uzar z Tarnobrzeskiego Klubu Karate: