Tarnobrzeg: Miasto zamieniło się nieruchomościami z województwem Podkarpackim

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Budynek pozyskany od województwa wart jest prawie dwa miliony złotych. Grunty, które przekazało miasto, wyceniono na ponad 150 tysięcy złotych. Gmina ma też dopłacić 100 tysięcy złotych urzędowi marszałkowskiemu z tytułu zamiany.
Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zaznaczył, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje, że na obszarze, na którym znajduje się budynek mogą być prowadzone tylko i wyłącznie usługi oświatowe:

Tarnobrzescy radni zgodzili się na zamianę nieruchomości pomiędzy miastem a województwem podkarpackim.
Gmina pozyskała czteropiętrowy budynek przy ulicy Sienkiewicza po byłym Zespole Kolegiów Nauczycielskich a urząd marszałkowski – grunty sąsiadujące z siedzibą Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli przy tej samej ulicy.
Władze Tarnobrzega chcą, aby w pozyskanym budynku znalazł się akademik i laboratoria Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Sama transakcja pomiędzy samorządami musiała zostać sfinalizowana uchwałą na ostatniej sesji.
Nie obyło się jednak bez dyskusji. Radny Witold Zych podkreślał, że w projekcie uchwały nie ma słowa o przeznaczeniu budynku. Jego zdaniem, obiekt w tak atrakcyjnej lokalizacji mógłby służyć potencjalnym przedsiębiorcom.
Z kolei uczelniane laboratoria można by umiejscowić w siedzibie PWSZ przy ulicy Sienkiewicza, ponieważ obecnie część pomieszczeń tam znajdujących się jest wynajmowana innym firmom. Witold Zych uważa również, że istnieje lepsze miejsce na akademik: