Tarnobrzeg: Kreatywny kucharz

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Kamil Ciołek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. Drugie miejsce przypadło Pawłowi Fijałkowi z Zespołu Szkół Gastronomiczno Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju, a trzecie Joannie Wójtowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli.
(Na zdjęciu jedna z przystawek przygotowana na konkurs)
Postępy uczestników konkursu jak i dania, które przygotowali oceniało profesjonalne jury, któremu szefował Marek Łukasiewicz z restauracji Patio w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu:

W Tarnobrzegu trwa V edycja konkursu kulinarnego 'Kreatywny Kucharz' Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1. W wydarzeniu biorą udział uczniowie ze szkół gastronomicznych i hotelarskich z Krosna, Iwonicza Zdroju, Rzeszowa, Kielc, Stalowej Woli, Sandomierza i Tarnobrzega.
Tegoroczna edycja ukierunkowana jest na promowanie kuchni fusion, czyli łączenia ze sobą przepisów z różnych krajów w nowe smaki i potrawy. Ważnym elementem jest także odpowiedni sposób podania.
Uczestnicy mają do przygotowania przystawkę i danie główne mówi jedna z koordynatorek przedsięwzięcia Małgorzata Stefaniak: