Tarnobrzeg: Konwent wójtów i burmistrzów powiatu tarnobrzeskiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Burmistrz zaznacza, że podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich tak i w obecnej kadencji samorząd zamierza współuczestniczyć w inwestycjach drogowych oraz wspomagać nowodębski szpital.
Konwent wójtów i burmistrzów odbywa się, co najmniej raz w roku.
Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon liczy, że w najbliższej kadencji uda się wypracować wspólnie z powiatem taką współpracę, która uwzględni oczekiwania zarówno mieszkańców jak i władz samorządowych. Wśród priorytetów oprócz utrzymania dwóch szkół ponadgimnazjalnych, Domu Pomocy Społecznej oraz Szpitala Powiatowego burmistrz wymienia także inwestycje drogowe:

W Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu odbył się konwent wójtów i burmistrzów powiatu tarnobrzeskiego. Spotkanie i wspólne rozmowy wszystkich rządzących gminami miały już miejsce w poprzednich latach.
Zwołanie konwentu tuż przed końcem roku to efekt niedawnych wyborów samorządowych w wyniku, których zmienił się wójt burmistrz Baranowa Sandomierskiego, wójt Gorzyc oraz władze powiatu.
Chcieliśmy poznać priorytety samorządów na najbliższe miesiące oraz dowiedzieć się, w których zadaniach powiat może z nimi współpracować tak, aby w wymierny sposób im pomóc mówi starosta Paweł Bartoszek: