Tarnobrzeg: Kobieto zbadaj się

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Badania mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi wykonywane są w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej tarnobrzeskiego szpitala bez wcześniej rezerwacji od 7:30 do 16:30. Wystarczy wziąć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.
Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów 15 812 33 01 i 15 812 33 07.
Kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu Bogdan Pawlak ciągle podkreśla, że im wcześnie rak piersi zostanie wykryty tym lepsze efekty terapeutyczne przynosi walka z chorobą:

Prezes stowarzyszenia tarnobrzeskich amazonek 'Pomocna Dłoń” Anna Pietryka, która sama wygrała walkę z nowotworem piersi zachęca wszystkie kobiety do samokontroli:

Rak piersi to wciąż najczęstszy w Polsce kobiecy nowotwór złośliwy, który stanowi główną przyczynę zgonów z powodu chorób nowotworowych. W Polsce dałoby się uratować rocznie dwa i pół tysiąca kobiet. Za to, że tak się nie dzieje, w 80% przypadków odpowiada zbyt późna diagnoza.
Dlatego dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu, wspólnie z tarnobrzeskimi amazonkami zachęcają kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia do badań w ramach 'Profilaktyki raka piersi”. Program skierowany jest głównie do kobiet, które w ostatnich 2 latach nie miały wykonanego takiego badania, oraz do tych, które mają pisemne wskazanie do jego wykonania po upływie roku.
Mówi zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Krzysztof Stolarski: