Tarnobrzeg: Kapliczki, figurki, krzyże

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Do niedzieli 16 listopada wybrane fotografie z publikacji można podziwiać na wystawie w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
Część z przydrożnych kapliczek, figurek i krzyży można spotkać podczas spacerów po mieście, jednak autorom albumu najbardziej zależało na tych znajdujących się z dala od zabudowań, często położonych w miejscach, których nikt by się ich nie spodziewał. Dlatego sięgnięto między innymi do dotychczas wydanych już publikacji o historii miasta, ale także od okolicznych mieszkańców.
Każdy z uwiecznionych w albumie obiektów ma swoją historię:

Zdjęcia przydrożnych kapliczek, figurek i krzyży z terenu Tarnobrzega znalazły się w nowym albumie autorstwa Piotra Czepiela i Piotra Dumy.
Jak podkreślali podczas promocji publikacji jej autorzy, 10 lat temu, kiedy powstał pomysł uwiecznienia takich obiektów na zdjęciach, nikt nie myślał o wydaniu albumu. Wówczas chciano wydać jedynie serię pocztówek, jednak ta inicjatywa ostatecznie nie doszła do skutku.
W zeszłym roku do pomysłu ponownie powrócono tym razem chcąc wydać bardzo niewielką publikację w formie broszury. O opracowaniu ostatecznej formy zdecydowała ilość przydrożnych kapliczek, figurek i krzyży, które możemy spotkać w różnych częściach miasta mówi współautor albumu Piotr Czepiel: