Tarnobrzeg: Gotowa jest tablica upamiętniająca pobyt w mieście arcybiskupa Karola Wojtyły

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Arcybiskup Karol Kardynał Wojtyła, jako metropolita krakowski był w Tarnobrzegu dwukrotnie. Odprawił Msze Święte w Kościele Ojców Dominikanów, w dniu rekoronacji Cudownego Obrazu, 8 września 1966 roku, oraz w czasie uroczystości 300-lecia Sanktuarium, 19 grudnia 1976 roku.
Szczegółowe informacje na temat inicjatywy ufundowania tablicy pamiątkowej można znaleźć na stronie internetowej www.tablicakarolawojtylywtbg.pl.
(img: tak według projektu wyglądać ma tablica / www.tablicakarolawojtylywtbg.pl)
Dzięki ofiarności mieszkańców miasta i przedsiębiorców zebrano prawie dziesięć tysięcy złotych:

Gotowa jest już tablica upamiętniająca pobyt arcybiskupa Karola Wojtyły, późniejszego papieża w Tarnobrzegu. Wykonał ją artysta rzeźbiarz Krzysztof Czerwiak, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Bogusław Boyen z Komitetu Społecznego Ufundowania Tablicy powiedziała Radiu Leliwa, że widziała już wykonaną tablicę, i jest zadowolona z efektu pracy.
Początkowo miała zostać ona odsłonięta na zewnętrznej ścianie kościoła Ojców Dominikanów już w zeszłym roku, jednak poprawki, jakie musiał wykonać rzeźbiarz opóźniły tę uroczystość. Teraz data znów została przesunięta ze względu na trwający remont kościoła: