Tarnobrzeg: Głos profilaktyki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Piknik profilaktyczny zainicjuje wspólny, symbolizujący przedsięwzięcie tak zwany 'zryw serc'. Zebrani na placu Bartosza Głowackiego położyli prawą dłoń na sercu i przez minutę wspólnie wybijali jego rytm.
Dlatego młodzież z tarnobrzeskich szkół przyniosła ze sobą transparenty, na których widniały hasła między innymi 'Myśl na trzeźwo” czy 'Z dala od używek”. Wśród uczestników happeningu była uczennica gimnazjum nr 2 Gabriela Duda:

Na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu odbył się happening w ramach ogólnopolskiej akcji 'Głos Profilaktyki' zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, a w mieście koordynowanej przez policjantów z tutejszej komendy.
Kampania ma uczulać na problem uzależnienia młodych ludzi w szczególności od środków psychoaktywnych i alkoholu, ale też na zjawisko przemocy rówieśniczej. Jej zadaniem jest także mobilizacja instytucji działających w tym obszarze do jeszcze większej aktywności.
Dlatego dziś na Placu Bartosza Głowackiego można było porozmawiać z przedstawicielami takich instytucji jak Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, SANEPID, kuratorium, sąd czy Policja.
– Działanie podejmowane podczas akcji nazywane są często profilaktyką rówieśniczą – mówi aspirant sztabowy Andrzej Barnaś z Wydziału Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu: