Tarnobrzeg: Festiwal niezwykły także w Zamku Dzikowskim

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

To nie koniec wydarzeń w Tarnobrzegu ramach Festiwalu Filmów Spotkań Niezwykłych. Już jutro o godzinie 12 w Zamku Dzikowskim odbędzie się spotkanie z Jackiem Cyganem, a o 14 z Reżyserem Niezwykłym 2012 roku, autorem kryminału 'Czarny Mercedes”.
Cały czas festiwal trwa także w Sandomierzu. Szczegóły wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej festiwalu i na plakatach.
Aktorka Anna Cieślak w rozmowie z Radiem Leliwa przyznała, że jest zachwycona Zamkiem Dzikowskim jego otoczeniem. Chwaliła również tarnobrzeską publiczność, która licznie przybyła zarówno na czytanie bajek Jachowicza, jak i poezji Miłosza.
– W takich momentach jestem pewna tego, że to, co robię ma sens – dodała:

Dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega Tadeusza Zycha cieszy to, że Zamek Dzikowski może gościć tak niezwykłe wydarzenie:

Po raz pierwszy Tarnobrzeg jest współgospodarzem Festiwalu Filmów Spotkań Niezwykłych. W ramach wydarzenia w Zamku Dzikowskim Anna Cieślak i Przemysław Wyszyński czytali bajki Stanisława Jachowicza. Z kolei w samo południe publiczność miała okazję posłuchać wierszy Czesława Miłosza, które zaprezentowali aktorzy Ewa Telega, Anna Cieślak, Adam Woronowicz i Przemysław Wyszyński. Na fortepianie towarzyszył im Czesław Mozil, który zaśpiewał także kilka utworów polskiego noblisty: