Tarnobrzeg: 'Elle A Créé” wystawa plakatów autorskich – Galeria 'Debiut” – TDK styczeń 2013 r.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

TDK zaprasza na cykl wystaw 'Elle a créé”. To autorski projekt obejmujący prezentację twórczości młodych polskich artystek – ilustratorek i malarek.
Pierwsza wystawa zaprezentowana została w Galerii TDK w 2007 r. , była to prezentacja malarstwa Małgorzaty Stępniak – malarki z Częstochowy. Artystki prezentujące swoją twórczość na kolejnych wystawach to: Edyta Lisek, Agata /Endo/ Nowicka, Bogna Sroka- Mucha, Marianna Sztyma, Paulina Kara, Magda Wolna, Magdalena Pankiewicz i Katarzyna Bogucka.
Obecnie ma miejsce kolejna ekspozycja, tym razem – ilustracja Anny Halarewicz, najbardziej rozchwytywanej polskiej ilustratorki.
Uzdolnione artystki reprezentują młode pokolenie. Znane są już poza granicami kraju. Specjalizują się w ilustracji książkowej, modowej, prasowej, malują.
Projekt 'Elle a créé” jest otwarty, wciąż pojawiają się nowe uzdolnione artystki, a zainteresowanie ilustracją wśród odbiorców sztuki rośnie. W Galerii 'Debiut” prezentowane są autorskie plakaty, które zostały stworzone przez same artystki. Każdy z nich powstał z okazji wystawy w Galerii TDK, są niepowtarzalne i oryginalne, naznaczone stylem autorek.