Tarnobrzeg: Działkowicze czekają na aleję

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Prace przy budowie gazociągu wysokiego ciśnienia w Tarnobrzegu trwają jeszcze między innymi na ternie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Kamionka.

Jak dodaje Jan Lis ciężki sprzęt ma powrócić na teren inwestycji w przyszłym tygodniu, ale tylko po to, aby teren wyrównać i uporządkować. Z kolei biegnący pod ogrodami stary gazociąg zostanie wyłączony z eksploatacji:

Zakończyły się prace przy budowie gazociągu wysokiego ciśnienia na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych 'Siarkopol” w Tarnobrzegu.

Nowy gazociąg buduje na odcinku z Komorowa do Sandomierza spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Trasę przebiegu rur w Tarnobrzegu wytypowano między innymi przez trzy ogrody działkowe: Kamionkę, Siarkopol i Wymysłów. Prace rozpoczęły się wiosną i wiązały się z wejściem na teren ogrodów ciężkiego sprzętu.

Dlatego w wyniku inwestycji w mniejszym lub większym stopniu ucierpiało w sumie 20 działek. Dwie zostały całkowicie zrównane z ziemią. Nie obyło się także bez strat w infrastrukturze technicznej ogrodu, bowiem podczas prac uszkodzony został wodociąg, system melioracji oraz kabel dostarczający prąd.

 Mówi prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych Siarkopol Jan Lis: