Tarnobrzeg. Dyrektor szpitala wypowiedział porozumienie płacowe. Nie będzie podwyżek dla 750 pracowników lecznicy?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

750 pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu nie dostanie podwyżek. Dyrektor lecznicy, Wiktor Stasiak wypowiedział porozumienie płacowe zawarte  z załogą we wrześniu ubiegłego roku,  w części dotyczącej podwyżek, które miały obowiązywać od 1 kwietnia. Chodzi o kwotę 200 złotych brutto do pensji zasadniczej średniego i pomocniczego personelu medycznego i niemedycznego.

                W skali roku szpital musiałby przeznaczyć na wypłaty dodatkowe dwa miliony złoty. – Placówki na to nie stać – powiedział nam dziś Wiktor Stasiak.

Związki zawodowe zażądały wycofania wypowiedzenia. Chcą wypłaty podwyżek.  

Jutro dyrektor będzie rozmawiał w sprawie sytuacji  w tarnobrzeskim szpitalu w Rzeszowskim Urzędzie Marszałkowskim, który jest organem prowadzącym lecznicę.  Na piątek zaplanowano zebranie Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Wiktor Stasiak będzie chciał się także spotkać z przedstawicielami  związków zawodowych.

Latem minionego roku ponad 700 osobowa załoga szpitala weszła w spór zbiorowy  z dyrekcją placówki. Trwał on kilka tygodni i miał różne fazy.  Były to rozmowy bezpośrednie przedstawicieli związków zawodowych z dyrekcją,  spotkania z udziałem mediatora posła Mirosława Pluty, aż po akcje protestacyjną z wyznaczonym terminem strajku.

Na początku września udało się jednak osiągnąć kompromis  w sprawie  podwyżek wynagrodzeń i wysokości funduszu socjalnego dla średniego i pomocniczego personelu medycznego i niemedycznego.