Tarnobrzeg: Duży remont TDK.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

O tym, czy wniosek tarnobrzeskiego samorządu zyska akceptację ministerstwa kultury, będzie wiadomo jesienią. Gdyby tak się stało, to prace mogłyby się rozpocząć w przyszłym a zakończyć w 2018 roku.
Jeżeli nie uda się zdobyć pieniędzy z tego źródła, miasto będzie ubiegać o dofinansowanie dedykowane miejskim obszarom funkcjonalnym.
(Dominik Siatrak)
Zmienić ma się zarówno zewnętrzna elewacja budynku, jak i pomieszczenia wewnątrz. Powiększona z 319 do 438 miejsc zostanie sala widowiskowa. Z kolei zabytkowa część obiektu wraz z salą kameralną ma przejść renowację.
Obecny łącznik obu części budynku wraz z częścią pomieszczeń biurowych miałby zostać zburzony a w jego miejsce powstałby nowy, liczący trzy kondygnacje:

Gotowy jest projekt gruntownego remontu i przebudowy Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Prace mają objąć zarówno część zabytkową jak i powstałą w latach siedemdziesiątych. Cała inwestycja wyceniana jest na 19 milionów złotych.
Jak powiedział prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, samorząd stara się o 85-procentowe dofinansowanie w ramach kontraktu terytorialnego województwa podkarpackiego: