Tarnobrzeg: Budżet na 2015 rok został przyjęty

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ostatecznie budżet Tarnobrzega na 2015 rok został przyjęty jednogłośnie.
To nie jest budżet moich marzeń mówił na sesji prezydent Grzegorz Kiełb, dodając, że z części inwestycji nie można się wycofać:

Tej inwestycji bronił były prezydent Tarnobrzega, a obecnie radny Norbert Mastalerz podkreślając, że tutaj to nie miasto wykonało pierwszy krok:

Radni Tarnobrzega przyjęli budżet miasta na bieżący rok. Wydatki oraz dochody zaplanowano na jednakowym poziomie wynoszącym blisko 200 milionów złotych.
Plan finansów miasta na 2015 rok został naszkicowany jeszcze przez poprzednie władze Tarnobrzega. Obecne projekt przejęły i postanowiły go zmodyfikować, zmniejszając o 3,5 miliona złotych wydatki majątkowe. Kwota ta pierwotnie miała być przeznaczona na budowę oświetlenia stadionu przy alei Niepodległości, zostanie rozdzielona w większości na wynagrodzenia w oświacie, budowę ścieżek rowerowych, docieplenie przedszkoli nr 2 i 7, przebudowę targowiska miejskiego. Część tej dużej sumy przeznaczona będzie także na remont pomieszczeń na I piętrze Zamku Dzikowskiego oraz budowę zadaszenia lodowiska przy szkole podstawowej nr 9.
Obecny samorząd zdecydował się również na przesunięcie 700 tysięcy złotych z wydatków majątkowych miasta na remont skrzyżowania ulic Sikorskiego Kopernika Wyspiańskiego.
Niektóre z założeń tegorocznego budżetu skrytykował wiceprzewodniczący rady miasta Jan Dziubiński. Uważa on, że inwestycje takie jak budowa bloku socjalnego, hali sportowej kortów tenisowych na terenie byłego basenu czy remontu ulicy Marie Curie Skłodowskiej to niepotrzebne wydatki: