Tarnobrzeg: Będzie przeprowadzka schroniska dla zwierząt

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W obecnym miejscu schronisko pozostanie na pewno do końca tego roku. Przeprowadzka do nowej siedziby nastąpiłaby w przyszłym roku. W jej realizacji mają pomóc między innymi grupy interwencyjne.
Nowa lokalizacja oddalona jest od obecnej o kilkaset metrów. To budynek, w którym podczas powodzi w 2010 roku tymczasowe schronienie znalazły zwierzęta z zalanych terenów. Teren w całości należy do miasta, dlatego nie będzie przeszkód w wykorzystaniu 90 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego na adaptację schroniska.
Prezes stowarzyszenia 'Chrońmy Zwierzęta' Agnieszka Wilamowska podkreśla, że przeprowadzka będzie na pewno dużym wyzwaniem, jednak nowa lokalizacja ma swoje plusy:

Schronisko dla zwierząt w Tarnobrzegu czeka przeprowadzka.
Prowadzone przez stowarzyszenie Chrońmy Zwierzęta nadal będzie jednak mieścić się w Machowie.
Obecnie obiekt znajduje się w pobliżu drugiego zjazdu nad jezioro, na działce, którą dwa lata temu przekazała będąca w likwidacji Kopalnia Siarki Machów.
Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb wyjaśnia, że przeprowadzka schroniska jest konieczna, jeśli ma dojść do skutku planowana jego modernizacja w ramach budżetu obywatelskiego: