Tarnobrzeg. Nawał wniosków o odroczenie w poradni psychologiczno – pedagogicznej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Duża liczba wniosków o odroczenie obowiązku szkolnego ma związek z tak zwaną ustawą sześciolatkową, która wchodzi w życie  we wrześniu tego roku. Obowiązek szkolny obejmie dzieci 7-letnie z rocznika 2007 oraz 6-letnie, urodzone w pierwszej połowie 2008 r. Rodzice dzieci urodzonych w drugiej połowie 2008 r. sami decydują, czy posłać je wcześniej do szkoły.

W pierwszej połowie maja  odbędzie się w Tarnobrzegu otwarta konferencja dla rodziców dzieci, dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych na temat sześciolatków. Podczas spotkania, które organizuje Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tarnobrzegu będzie mowa o przepisach prawa oświatowego, odraczaniu obowiązku szkolnego i gotowości szkolnej, o rocznym przygotowaniu przedszkolnym. O dokładnym terminie wydarzenia będziemy państwa informować.

 

Badania dzieci będą prowadzone nie tylko w maju, ale też w czerwcu lipcu i sierpniu. Jeśli  w przypadku danego dziecka zajdzie konieczność odroczenia obowiązku szkolnego, rodzic otrzyma  taką opinię najpóźniej do końca sierpnia.

Z racji dużej liczby wniosków, dyrektor poradni – Iwona Szymczak będzie zmuszona  przeorganizować czasowo prace placówki .

 

Ponad 100 wniosków o odroczenie obowiązku szkolnego wpłynęło do tej pory do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w  Tarnobrzegu. Większość  od rodziców dzieci urodzonych w pierwszej połowie 2008 roku.  

– To dużo – potwierdza dyrektor poradni – Iwona  Szymczak. W ubiegłych latach  pracownicy instytucji rozpatrywali po kilka podobnych pism.