Tarnobrzeg: 28 zarzutów dla oszusta.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Blisko 100 tysięcy złotych wyłudził 25-letni mieszkaniec Tarnobrzega na rzekome leczenie tętniaka.
Oskarżony wykorzystując dobre serca darczyńców wyłudził blisko 100 tysięcy złotych na rzekome leczenie tętniaka. Pierwszą prośbę o pomoc młody mężczyzna skierował do 84-letniej kobiety w sierpniu 2014 roku. Powołując się na chorobę prosił o pieniądze na wykupienie leków. Chętną do niesienia pomocy kobietę oszust zaczął regularnie odwiedzać. Gdy zorientował się, że kobieta posiada na koncie znaczną sumę pieniędzy, poprosił o wsparcie leczenia jego chorego synka. Oszust wybrał z konta kobiety ponad 60 tysięcy złotych, pokrzywdzona sprzedała na potrzeby leczenia gromadzoną przez długie lata wartą ponad 20 tysięcy złotych złotą biżuterię. Gdy zabrakło jej środków na pomoc, pożyczyła pieniądze u swoich sąsiadów. Zgromadzone pieniądze przekazywała oszustowi.
Jak ustalili policjanci mężczyzna utrzymywał się z wyłudzonych pieniędzy, zakupił komputer, telefon komórkowy oraz skuter. Pokrzywdzona kupiła też na raty telewizor dla 25-latka.
Mężczuzna poprosił o pomoc na rzekome leczenie tętniaka także inną starszą kobietę, 80-letnią znajomą. Pokrzywdzona również przekazała pieniądze.
Policjanci zdemaskowali oszusta, przedstawiając mu 28 zarzutów popełnienia przestępstwa. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.
Mężczyzna był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.
(www.podkarpacka.policja.gov.pl)