Tarnobrzeg. 11 listopada.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Obecni na placu obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika.

O godzinie 14.00  ruszy Gra Miejska pod hasłem 'Śladami przeszłości” zorganizowana przez Tarnobrzeską Komendę Hufca ZHP. Od tej samej godziny do 17.00 będzie można bezpłatnie zwiedzić Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega oraz Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły w Zamku Dzikowskim.

O 16.00 na terenie Zamku Dzikowskiego zainteresowani będą mogli obejrzeć inscenizację historyczną.

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się  w Tarnobrzegu o godzinie 9.30 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo zostało odprawione  w Kościele Ojców Dominikanów. Po nim wierni przeszli na Plac Bartosza Głowackiego gdzie rozpoczęła się część patriotyczna wydarzenia.

Głos zabrał prezydent Tarnobrzega. – Zgromadziliśmy się dziś pod Pomnikiem Bartosza Głowackiego aby oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli i ginęli za wolną Ojczyznę, ale też by uświadomić sobie, że o niepodległą Polskę, Polskę uczciwą, prawą i sprawiedliwą musimy walczyć każdego dnia – mówił do zebranych Grzegorz Kiełb – Wychowujmy naszą młodzież w duchu patriotyzmu, według najlepszych, przekazanych nam przez poprzednie pokolenia wzorców – dodał prezydent.