Tarnobrzeg. 110 lat Szpitala Wojewódzkiego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Od  1975 roku  szpital jest jednostką  wojewódzką.

 

 

W ramach wydarzenia  wyróżnieni pracownicy  szpitala otrzymali odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, oraz złote i srebrne medale „Za długoletnią służbę”.

Ideę powstania szpitala w Tarnobrzegu wcieliła  w życie w połowie XIX wieku  Zofia  z Zamoyskich Tarnowska, której imię do dziś nosi placówka. W 1900 roku Sejm Galicyjski uznał, że powiatowe miasto Tarnobrzeg powinno mieć profesjonalny szpital. Przypominał zebranym  doktor habilitowany, historyk, Tadeusz Zych.

 

Podczas uroczystości  wicemarszałek Tadeusz Pióro, wręczył dyrektorowi lecznicy  Certyfikat Akredytacyjny przyznany  szpitalowi przez ministra zdrowia. – Sztuką jest uzyskanie tej akredytacji ale jeszcze większą  jej utrzymanie – mówił Tadeusz Pióro.

 

Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu ma 110 lat. Z tej okazji dziś odbyła się uroczystość jubileuszowa. W wydarzeniu uczestniczyli  pracownicy, obecni i byli dyrektorzy szpitala,  wicemarszałek Województwa Podkarpackiego i zaproszeni goście.

                Dyrektor Szpitala, Wiktor Stasiak zwracając się do personelu podkreślał, że bez codziennej, żmudnej pracy wszystkich pracowników, szpital nie cieszyłby się dziś dobrą opinią.