Wrzawy. Zabrał i schował cudzą zgubę. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

50-latek z Małopolski  odpowie za przywłaszczenie pieniędzy. Znalazł je w sklepie w miejscowości Wrzawy, w gminie Gorzyce. Blisko osiem tysięcy złotych utargu zgubił pracownik, który wynosił plastikowe skrzynki po pieczywie.

Mieszkaniec województwa małopolskiego zabrał pieniądze, które wypadły pracownikowi sklepu spożywczego z kieszeni i schował je w lesie.  Pokrzywdzony początkowo sam próbował odnaleźć swoją zgubę. Przeszukiwał pomieszczenia, drogę ze sklepu i przyległy teren oraz przejrzał zapis monitoringu. Materiał, który zarejestrowała kamera wskazywał, że pieniądze mógł zabrać człowiek, który w tym czasie robił zakupy. Pracownicy punktu handlowego za pośrednictwem mediów społecznościowych szukali mężczyzny lecz bez rezultatu. W końcu poprosili o pomoc policjantów z Komisariatu Policji w Gorzycach.

Funkcjonariusze ustalili dokładny rysopis mężczyzny, który mógł mieć związek z przywłaszczeniem pieniędzy i rozpoczęli jego poszukiwania.

Mówi rzeczniczka tarnobrzeskiej policji podinspektor Beata Jędrzejewska Wrona.

Policjanci w całości odzyskali przywłaszczone przez człowieka pieniądze. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Fot.KMP Tarnobrzeg