Tarnobrzeg. Wiesława Marzec została prezesem Tarnobrzeskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wiesława Marzec została prezesem zarządu Tarnobrzeskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. To będzie dla Niej druga czteroletnia kadencja w tej roli. Wybory odbyły się  w piątek, 17 maja.

Koło PZN zrzesza 138 członków zwyczajnych i 22 osoby podopieczne, w tym jedenaścioro dzieci i tyle samo osób starszych. Są to mieszkańcy Tarnobrzega, Gorzyc, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego, Sandomierza i okolic.

Instytucja w ubiegłym roku obchodziła jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Prezes koła na bieżąco stara się   organizować spotkania dla zrzeszonych. Są to różnego rodzaju wydarzenia w bibliotece, Mikołajki dla dzieci czy Dzień Białej Laski. Koło utrzymuje się  z niewielkich składek członkowskich. Wspierają je życzliwe osoby i instytucje. Ma też siedzibę przy ulicy Kochanowskiego 12/55, za którą nie płaci.

– Mimo tego jest ciężko – mówi prezes Wiesława Marzec.

Sztandarowym świętem niewidomych jest obchodzony w październiku „Dzień Białej Laski”.  Wiesława Marzec liczy na to, że dzięki wsparciu, być może słuchaczy Radia Leliwa uda się z tej okazji zorganizować dla członków koła ognisko integracyjne.

Siedziba tarnobrzeskiego PZN przy ulicy Kochanowskiego 12/55 jest czynna  w każdy poniedziałek i środę  od 8.00 do 13.00.