Tarnobrzeg. W weekend XXIII Jarmark Dominikański.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Około 100 wystawców z całej Polski, w tym z naszego regionu, weźmie udział w XXIII edycji Jarmarku Dominikańskiego w Tarnobrzegu. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę, (6 i 7 sierpnia) na Placu Bartosza Głowackiego. Organizatorem jarmarku jest Tarnobrzeski Dom Kultury.

Odwiedzający imprezę będą mogli obejrzeć i kupić wyroby twórców rękodzieła artystycznego, rzemieślników, artystów czy producentów tradycyjnej żywności, a także skosztować regionalnych potraw. Nie zabraknie pokazów rzemiosła. Mówi Renata Domka z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

W programie Jarmarku Dominikańskiego są również występy artystyczne. W sobotę na scenie zaprezentują się zespoły ludowe: Ocicanki, Grębowianki, Cyganianki i goście z Cieszanowa – Niezapominajki, które zasłynęły coverem przeboju zespołu Rolling Stones. W niedzielę recital Wojciecha Woźnicy, a po nim koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Tarnobrzega. W repertuarze muzyka filmowa, klasyczna oraz rock’n’rolle. Następnie do tańca wszystkich poderwie Kapela Jaśki z Grębowa. Ludowe piosenki zaprezentują zaś Sokolanki. A wieczorem odbędzie się koncert Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem.

Wśród wydarzeń towarzyszących jarmarkowi przewidziano akcję edukacyjno-kulturalną, którą organizuje Stowarzyszenie Polsko-Brazylijskie HAVEA Tarnobrzeg. Będą pokazy capoeiry, warsztaty plastyczne, degustacje brazylijskiej kawy, prezentacje materiałów o Amazonii, a także warsztaty dotyczące bezpiecznego wypoczynku na wakacjach.

O programie jarmarku opowiada Renata Domka z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Dokładny harmonogram 23. Jarmarku Dominikańskiego w Tarnobrzegu znajdą państwo na plakacie poniżej.

(Fot. Archiwum)