Tarnobrzeg. W szpitalu zmarła pacjentka z SARS-CoV-2.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W tarnobrzeskim szpitalu we wtorek, 14 kwietnia, zmarła pacjentka zakażona koronawirusem – poinformował w środę Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Pacjentka była leczona ambulatoryjnie na zapalenie płuc i w nocy została skierowana do szpitala – powiedział nam dyrektor do spraw lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, Krzysztof Stolarski.

Informacja o wyniku testu potwierdzającego, że kobieta była zakażona koronawirusem do szpitala nadszła w środę, 15 kwietnia.

Krzysztof Stolarski zapewnił, że personel SOR-u w trakcie wykonywania czynności przy pacjentce zachował odpowiednie środki ostrożności.

Kobieta, która zmarła miała 65 lat.

Na Podkarpaciu, w środę wykryto sześć nowych przypadków SARS-CoV-2 w tym u starszej kobiety z Tarnobrzega oraz starszej kobiety z powiatu tarnobrzeskiego. Tym samym w Tarnobrzegu liczba mieszkańców zakażonych SARS-CoV-2 wzrosła do 23 Na terenie powiatu tarnobrzeskiego odnotowano do łącznie 14 przypadków zakażeń.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono do tej pory 243 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 49 osób wyzdrowiało.

Odnotowano 14 zgonów.