Tarnobrzeg. Oto „Kobiety na medal”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas V tarnobrzeskiej Gali „Kobiety na medal” wręczono wyróżnienia 11 Paniom. Wydarzenie  odbyło się w weekend, w Środowiskowym Domu Kultury w Tarnobrzegu.

Mówi inicjatorka  przedsięwzięcia, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Tarnobrzega, Bożena Kapuściak.

Wyróżniono kobiety w trzech kategoriach: biznes, działalność społeczno – charytatywna i kulturalno-naukowa. Przyznano również tytuł Superkobiety.

Superkobietą tegorocznej edycji „Kobiet na medal” została Zdzisława Zwierzyk, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Herbaciarki” w Sulisławicach,  animatorka życia kulturalnego lokalnej społeczności.

W kategorii biznes wyróżniono Elżbietę Niewolewską, właścicielkę studia haftu artystycznego. W kategorii działalność społeczno-charytatywna tytuł „Kobieta na medal” przyznano:  Annie Susce – zaangażowanej w funkcjonowanie parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a szczególnie w pracę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych i Domu imienia Matki Teresy z Kalkuty, Karolinie Bednarskiej, która jest pedagogiem, artystą plastykiem i zawodowo podejmuje inicjatywy skierowane do osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych psychicznie. Wyróżniono również zbiorowo matki uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

W kategorii kulturalno-naukowej medale powędrowały do: Jolanty Kret, prezeski Fundacji „Serce Lasowiackie” imienia Barbary i Franciszka Mortków, Marii Draus, emerytowanej nauczycielki, animatorki muzyki chóralnej w Tarnobrzegu, Barbary Tereszkiewicz-Stach – propagującej tenis stołowy, związanej z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, Marii Tomczyk – przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich na osiedlu Ocice i wiceprzewodniczącej Stowarzyszenia „Ocice” oraz Renaty Domki, kierowniczki w Tarnobrzeskim Domu Kultury, organizatorki wielu wydarzeń kulturalnych, w tym o charakterze ogólnopolskim.

Mówi Renata Domka.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Ludowego „Ocicanki” oraz kapela Smykla Band. Galę „Kobiety na medal” zorganizował Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.

Fot. Marta Woynarowska.