Tarnobrzeg. Udane kwalifikacje w Lasko.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W słoweńskim Lasko w międzynarodowym turnieju kwalifikacyjnym do Paraolimpijskich Mistrzostw Świata ITTF Slovenia Para Open 2022 brała udział Reprezentacja Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym.

Dwóch zawodników IKS JEZIORO Tarnobrzeg, Maciej Nalepka (klasa 3 wózki) i Paweł Włodyka (klasa 10) oraz trener Feliks Kordyś, wraz z resztą Reprezentacji Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym wzięli udział w  międzynarodowym turnieju kwalifikacyjnym do Paraolimpijskich Mistrzostw Świata ITTF Slovenia Para Open 2022 w słoweńskim Lasko.

Maciej Nalepka w fazie grupowej wygrał 3:1 z zawodnikiem Tajlandii oraz 3:0 z Izraela a przegrał 1:3 z Koreańczykiem. |

Awansował z 2 miejsca do rozgrywki pucharowej gdzie pokonał 3:0 Hiszpana Eder Roberto Rodriguez o następnie 3:2 w meczu ćwierćfinałowy zaciętej grze Czecha Petr Svatos.  W walce o finał ogrywa 3:1 zawodnika z Tajlandii Yuttajak Glinbanchuen.

Gra finałowa jednak należy do zawodnika z Niemiec Thomas Schmidberger, który  1:3 wygrywa z Maćkiem.

Natomiast Paweł Włodyka pokonał 3:2 Czecha Tibor Chmela a przegrał z francuzem Mateo Boheas 0:3.

Awansował z 2 miejsca do rozgrywki pucharowej gdzie w meczu ćwierćfinałowym z Luka Bakic z Montenegro przegrał 1:3.

Reprezentacja Polski wraca z Lasko z siedmioma medalami (1 złoty, 4 srebrne, 2 brązowe).