Tarnobrzeg: Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Na hali MOSiR w Tarnobrzegu 16 października odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite, których organizatorem był Tarnobrzeski Klub Oyama Karate na czele z Sensei Grzegorzem Uzarem. Współorganizatorami zawodów byli: Urząd Miasta Tarnobrzega, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, MOSiR Tarnobrzeg.

W zawodach wystartowało 140 zawodników z 12 klubów karate. Tarnobrzeski Klub Karate reprezentowało 18 zawodników.

Zawody odbyły się na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Walki przeprowadzono w konkurencjach: LEKKI KONTAKT i SEMI-KNOCKDOWN na trzech matach. Najlepszą zawodniczką została Roksana Greczner(Oświęcim), a tytuł najlepszego zawodnika zdobył Mateusz Bołdak(Oyama Rzeszów).

W rankingu ‚ Najlepszy Klub Turnieju” pierwsze miejsce zajął Klub Sportowy Oyama Lublin. Miejsce drugie zdobył Radomski Klub Sportowy Oyama, natomiast trzecie miejsce przypadło Tarnobrzekiemu Klubowi Oyama Karate.

Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz dyplomy. Najlepsi zawodnicy oraz kluby turnieju otrzymali puchary.