Tarnobrzeg. Oddział Chirurgii Dziecięcej i Urazowej ma zostać przeorganizowany.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Oddział Chirurgii Dziecięcej i Urazowej w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu ma przejść reorganizację. – Jest to związane z sytuacją personalną, a dokładniej z planowanym przejściem na emeryturę trzech lekarzy – powiedział nam pełniący obowiązki dyrektora szpitala Krzysztof Stolarski.
Dziś ( wtorek, 14 września) do naszej redakcji trafił sygnał o tym, że oddział chirurgii dziecięcej w Tarnobrzegu zostanie zlikwidowany. – Absolutnie nie podpisuję się pod tym stwierdzeniem – powiedział nam pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. – Planowana jest natomiast zmiana jego organizacji – dodał Krzysztof Stolarski.

W sprawie zmian na chirurgii dziecięcej dyrektor Stolarski prowadzi rozmowy z lekarzami. Na czym miałaby polegać reorganizacja?

Jak podkreśla dyrektor Stolarski proponowane są takie zmiany, przez które personel średni nie straci pracy. Termin przeprowadzenia reorganizacji nie został jeszcze ustalony. Obecnie Oddział Chirurgii Dziecięcej i Urazowej w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu pracuje normalnie.