Tarnobrzeg: Majowe rozgrywki PALP

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Powiatowa Amatorska Liga Piłkarska rozegrała w ciągu pierwszych pięciu dni maja dwie kolejki. Doszło do wielu bardzo interesujących spotkań i strzelono w ośmiu meczach aż 47 goli. W 11 kolejce Janovia zdobyła trzy punkty bez gry ponieważ Sokół „nie doleciał” do Janowca. Janovia Janowiec – Sokół Partynia 3:0 w.o. Grom nie wykorzystał okazji by opuścić ostatnie miejsce i uległ Strażakowi. Grom Krzemienica – Strażak Grochowe 1:2 (1:0. W derbach Pławianka Orłów – zremisowała 3:3 (1:2) z Wisłą Gliny Małe. W ostatnim meczu 11 kolejki który odbył się 3 maja Kolorado-Retech Wola Chorzelowska – rozgromiło LKS Zdziarzec 7:2 (2:2). W 12 kolejce PALP rozegranej w całości 5 maja doszło do sporej niespodzianki w Tuszowie Narodowym gdzie swoje mecze rozgrywa Strażak Grochowe. Lider tabeli pomimo prowadzenia do przerwy 1:0 stracił w drugiej połowie 5 bramek i trzy punkty. Strażak Grochowe – Janovia Janowiec 5:1 (0:1). Problemy ze składem spowodowały, że Madras wybrał się do Glin Małych tylko z ośmioma zawodnikami co nie wróżyło nic dobrego. Tak tez się stało. Mecz trwał tylko 46 minut po zdekompletowaniu składu kontuzjami. Wisła Gliny Małe – Madras Goleszów 4:2 (4:2). Sokołowi Partynia po oddaniu walkowerem meczu na tygodniu tym razem udało się zebrać jedenastkę, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Beniaminek okazał się lepszy i urządził sobie ostre strzelanie już w pierwszej połowie. A prym w zdobywaniu bramek wiedli bracia Chrabąszczowie, którzy zdobyli sześć z ośmiu goli. Sokół Partynia – Pławianka Orłów 4:8 (1:7). W ostatnim meczu 12 kolejki LKS Zdziarzec wypunktował Grom Krzemienica 2:0 (1:0). W tym meczu jedną z bramek zdobył lider tabeli strzelców Marek Trela co pozwoliło mu utrzymać nadal pozycję lidera, ale Chrabąszcz Dariusz mocno naciska i ma tylko jedną bramkę mniej. Powiatowa Amatorska Liga Piłkarska będzie miała teraz dwa tygodnie przerwy ponieważ 12 maja 2019 roku odbędzie się mecz finałowy Pucharu Ligi PALP w którym na stadionie Chemika w Pustkowie Osiedlu zmierzą się Janovia Janowiec z Kolorado-Retech Wola Chorzelowska. Zapowiada się bardzo atrakcyjne widowisko na które serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej, a Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej w szczególności. Początek o godz. 14.00.