Tarnobrzeg. Ciasta dla Leosia rozeszły się na pniu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trzyletni Leon Kuszaj, który zmaga się z glejakiem nerwu wzrokowego prawego oka jest już wraz z rodzicami w San Diego w USA, gdzie przejdzie kosztowną terapię protonową. Tymczasem w Tarnobrzegu nie ustają starania o to, by wesprzeć rodzinę  w walce z ciężką chorobą chłopca.

 W niedzielę, w mieście, między innymi przy kościołach i placu targowym pojawiły się stoiska z ciastami. Dochód ze sprzedaży słodkości trafi na rzecz Leosia.

Mówi zaangażowana  w kiermasz, Patrycja Błaszkiewicz.

Ciasta upiekli mieszkańcy zarówno młodsi, jak i starsi. – To było pospolite ruszenie – powiedział przewodniczący osiedla Serbinów Sylwester Szczepocki.

Po tym jak na wylot do San Diego i leczenie Leosia udało się zebrać ponad milion złotych, tata chłopca Mariusz Kuszaj stwierdził, że wraca wiara w ludzi. Niedzielny charytatywny kiermasz ciast na rzecz trzylatka ponownie to potwierdził.

Mówi tarnobrzeski radny Leszek Ogorzałek, który również wsparł inicjatywę.

Guz w głowie Leona Kuszaja, to zmiana nieoperacyjna, jeden z najgorszych nowotworów, bardzo trudny do leczenia.  Rodzice dowiedzieli się o chorobie syna w lipcu. Od tego momentu robią wszystko, żeby maluch wrócił do zdrowia. Protonoterapia, której zostanie poddany chłopiec jest dla niego ogromną szansą.