Tarnobrzeg. 200 tysięcy na ratunek Siarce.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

200 tysięcy złotych dla Klubu Sportowego Siarka Tarnobrzeg. Dziś na nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Tarnobrzega obradujący jednogłośnie zdecydowali o zmianach w budżecie na ten rok. Wcześniej Klub wnioskował do miasta o półmilionowe wsparcie.

Dotacja dla klubu ma związek z jego ciężką sytuacją finansową. Z powodu spadku z II ligi klub nie pozyskał 800 tysięcy złotych  z programu Pro Junior System Polskiego Związku Piłki Nożnej. Fakt ten negatywnie wpłynął na funkcjonowanie organizacji  oraz perspektywy rozwoju.

Przypomnijmy, przyznana na początku roku pomoc  z  budżetu miasta dla Klubu Sportowego Siarka  była mniejsza od ubiegłorocznej o 300 tysięcy złotych i wyniosła 400 tysięcy.

200 tysięcy przeznaczone dziś na klub są zdaniem prezesa Dariusza Dziedzica niezbędne.

Już wiadomo, że budżet na drużynę Siarki będzie niższy niż w II lidze. Mniejsze pieniądze będą dla zawodników i trenerów. – Mimo tego chcemy trzymać poziom i strać się aby Siarka w III lidze była wiodącą grupą – powiedział prezes Siarki.

Z uwagi na trudną sytuację liczba pracowników administracyjnych klubu została zmniejszona z czterech do dwóch osób.

– Sytuacja klubu obecnie jest ciężka ale myślę, że przy wsparciu miasta i sponsorów powinniśmy z tego problemu wyjść – stwierdził Dariusz Dziedzic.