Tarnobrzeg. 150 lat ma Szkoła Podstawowa numer 7 na osiedlu Mokrzyszów.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Minęło 150 lat od powstania Szkoły Podstawowej numer 7 imienia generała Leopolda Okulickiego w Tarnobrzegu, na osiedlu Mokrzyszów.  Placówka liczy obecnie 111 uczniów. Ma po jednym oddziale w każdym roczniku. Najliczniejsza jest pierwsza klasa.

Rafał Zasuwa, który od września jest dyrektorem  „Siódemki” dziś w rozmowie na antenie Radia Leliwa  przyznał, że kameralność to duża zaleta placówki.

Szkołę w Mokrzyszowie założono  w 1872 roku z inicjatywy właściciela dóbr Mokrzyszowa Artura  Teodora Schindlera. Była to szkoła ludowa, jednoklasowa, w której uczył jeden nauczyciel. Z biegiem lat klas przybywało. W 1935 roku oddano do użytku nowy budynek szkolny. Istnieje do dziś choć w czasie drugiej wojny światowej został częściowo zniszczony. Kiedy w 1975 roku Tarnobrzeg został  miastem wojewódzkim, a Mokrzyszów został dzielnicą miejską, szkoła otrzymała swój numer. W 1995 roku nadano jej imię generała Leopolda Okulickiego. Budynek szkolny był wielokrotnie remontowany i rozbudowywany. Obecnie w placówce również toczą się prace remontowe. Zakończyły się roboty na korytarzu i  w  trzech klasach obiektu. Niebawem ruszy modernizacja dachu.

Fot. SP7