Szeroką gamę sprzętu wojskowego zaprezentowała na kieleckim MSPO Huta Stalowa Wola.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W związku z tak szeroką ofertą HSW na targach kieleckich wspólnie ze współpracującymi z nią firmami zajmuje całą halę B. Swoją premierę podczas MSPO ma nowy karabin radomskiego Bemaru. Ciekawostką targów jest też wyposażenie polskiego żołnierza przyszłości 'Tytan' i interaktywny system monitorowania funkcji życiowych żołnierza na współczesnym polu walki. Ale oczywiście swoje propozycje dla wojska mają także zagraniczne koncerny zbrojeniowe. XX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego potrwa w Kielcach do czwartku.

(Marta Górecka)

Z racji więc na ten jubileusz w tym roku zaprezentowała szeroką gamę swoich wyrobów, pokazując gotowe moduły i systemy uzbrojenia. Jest wśród nich również propozycja dla marynarki wojennej

Na targach przemysłu obronnego w Kielcach, trzecich co do wielkości targach po Paryżu i Londynie, prezentuje się 400 wystawców z 27 krajów, w tym przedstawiciele największych koncernów zbrojeniowych. Są wśród nich przedstawiciele m.in. Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Rosji, czy Stanów Zjednoczonych, ale też Hiszpanii, Korei, czy Brazylii.

Wśród wystawców jest również Huta Stalowa Wola która od początku istnienia MSPO uczestniczy w targach, podobnie jak szef Centrum Produkcji Wojskowej HSW Antoni Rusinek.

Sporo się działo podczas I dnia XX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Tę jubileuszową edycję otworzył prezydent Bronisław Komorowski, który przyznał, że przez lata targi mocno się rozwinęły: