Świętokrzyskie: Wyniki i komentarze

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

(Ewa Lis, Dominik Siatrak)
/Osiek/
W Osieku nowym burmistrzem został Rafał Łysiak ze Stronnictwa Piast Ziemi Staszowskiej. Łysiak, w II turze wyborów samorządowych pokonał starającego się o reelekcję Włodzimierza Wawrzkiewicz z komitetu Niezależność i Uczciwość.
Nowy burmistrz tak komentuje wynik głosowania:

/Staszów/
W Staszowie nowym burmistrzem zostanie Leszek Kopeć z Prawa i Sprawiedliwości który w II turze wyborów pokonał ubiegającego się o reelekcję Romualda Garczewskiego.
/Klimontów/
Wszystko wskazuje na to że Marek Goździewski został nowym wójtem gminy Klimontów, pokonując tym samym w II turze wyborów ubiegającego się o reelekcję Ryszarda Bienia.
Marek Goździewski cieszy się z wyniku głosowania i podkreśla że wie czym chce się zając w pierwszej kolejności:

/Samborzec/
Po przeliczeniu głosów z niemal wszystkich komisji wszystko wskazuje na to że gmina Samborzec ma nowego wójta. Został nim Witold Surowiec z komitetu Samorząd Razem. Witold Surowiec pokonał II turze głosowania ubiegającego się o reelekcję Witolda Garnuszka z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Witold Surowiec tak komentuje wynik głosowania:

/Koprzywnica/
W Koprzywnicy nie będzie zmiany na fotelu burmistrza. W II turze wyborów ubiegający się o reelekcję Marek Jońca z Prawa i Sprawiedliwości pokonał Marię Banaś startującą z własnego komitetu.
Marek Jońca nie kryje zadowolenia z wyniku wyborów:

Jerzy Borowski który od 2002 roku nieprzerwanie pełnił funkcję burmistrza Sandomierza wyniki głosowania w II turze komentuje krótko:

Województwo Świętokrzyskie
/Sandomierz/
W Sandomierzu wszystko wskazuje na to że nowym burmistrzem miasta zostanie Marek Bronkowski, który w drugiej turze pokonał ubiegającego się o reelekcję Jerzego Borowskiego.
Marek Bronkowski nie kryje radości z wyniku głosowania: