Świętokrzyskie: Udane kwesty

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W kwestę zaangażowało się około 40 osób. Byli to członkowie Towarzystwa Przyjaciół Klimontowa, Stowarzyszenia 'Wspólne Dobro” oraz uczniowie miejscowych szkół.
(Zdjęcie ilustracyjne / sxc.hu)
Zebrana kwota jest zbliżona do tej z zeszłego roku.
KLIMONTÓW
W tym roku kwestowano także w Klimontowie. Tu podczas zorganizowanej tylko w dzień Wszystkich Świętych zbiórki na ratowanie zabytków z miejscowego cmentarza parafialnego zebrano prawie 5 tysięcy złotych.
Mówi pomysłodawca kwesty Andrzej Borycki:

W Sandomierzu na ratowanie zabytkowych nagrobków zebrano w tym roku podczas trzydniowej kwesty, 12 i pół tysiąca złotych. Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Katedralnego zorganizował ją już po raz 22.
Wśród kwestujących byli członkowie komitetu, uczniowie i nauczyciele sandomierskich szkół ponadgimnazjalnych a nawet samorządowcy. Zebrana kwota jest o dwa i pół tysiąca złotych niższa, niż w zeszłym roku.
GOŹLICE
Po raz czwarty stowarzyszenie Nasze dziedzictwo Ossolin zorganizowało zbiórkę na cmentarzu w Goźlicach. Przez dwa ostatnie dni około 70 wolontariuszy zbierało datki do puszek. Efekt tej zbiórki to ponad 4 tysiące złotych mówi prezes stowarzyszenia Rafał Staszewski: