Świętokrzyskie: Pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ponad 5 mln zł trafi do 28 świętokrzyskich samorządów na remont lub przebudowę dróg zniszczonych podczas klęsk żywiołowych.
Pieniądze z budżetu państwa pozwolą dofinansować inwestycje prowadzone na trasach o długości 28,5 kilometra, w sumie to 32 zadania. Środki pozwolą wyremontować drogi uszkodzone w ostatnich latach, głównie przez deszcze.
Jedną z największych dotacji – 590 tys. zł – na remont czterech odcinków dróg, otrzymała gmina Rytwiany. To trasy w miejscowości Sydzyna, Podborek i samych Rytwianach.
Powiat sandomierski dzięki 322 tys. zł dotacji będzie mógł wyremontować drogę w miejscowościach Skwirzowa, Suliszów i Sulisławice.
Gmina Busko-Zdrój otrzymała 733 tys. zł na wsparcie remontu drogi łączącej Nowy Szczaworyż, Nową Wieś i Podlesie, której nawierzchnię zniszczyła nawałnica w 2014 r.
Dotąd, w 2016 r. świętokrzyskie samorządy otrzymały 23 mln zł na realizację 153 zadań związanych z przebudową lub remontem ponad 104 km dróg uszkodzonych w latach 2013-2015 przez nawałnice. Kolejne ponad 5,2 mln zł przeznaczono na usuwanie skutków osuwisk i zabezpieczenie lessowych wąwozów.
(Dominika Miś)