Święto Wszystkich Świętych w powiecie kolbuszowskim.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Działania policji w ramach akcji 'Znicz” na terenie powiatu kolbuszowskiego rozpoczęły się w piątek (31.10). Ich finał planowany jest na poniedziałek (03.11). W tym czasie mundurowi mają czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby.
Na terenie powiatu utrudnienia w ruchu mogą wystąpić szczególnie przy drodze wojewódzkiej relacji  Mielec – Leżajsk. W Kolbuszowej dotyczy to ulicy Narutowicza.
Policja zwracać będzie również uwagę na właściwie używanie świateł, przekraczanie prędkości i wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, a także na przypadki kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. Policja przypomina, że od trzech miesięcy każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Mundurowi ostrzegają również na kieszonkowców, którzy w Dniu Wszystkich Świętych grasują na cmentarzach.
Istotną kwestią 1 listopada będzie parkowanie. W Kolbuszowej samochody zostawiać będzie można na placu obok cmentarza i z prawej strony jezdni ulicy Narutowicza, jadąc w kierunku Mielca. Dodatkowo korzystać będzie można z parkingów na Rynku, przy markecie Tesco i obok basenu przy ulicy Popiełuszki.      
W Dzikowcu i Raniżowie parkingi znajdziemy przy cmentarzach. W Majdanie Królewskim dodatkowo przy nekropolii zlokalizowany jest plac targowy, gdzie również można pozostawiać samochody. Wykorzystać można również place przy kościołach.
(Paweł Galek)