Święto Radości Trzeciej Młodości – pod takim hasłem zakończy 6 rok działalności stalowowolski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Miejskim Domu Kultury.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Piknik będzie też okazją do przybliżenia działalności UTW i przekonania innych potencjalnych studentów do wstąpienia w uniwersyteckie mury. A sposobem na to mają być m.in. stoiska studenckie historyczne, lingwistyczne, artystyczne, turystyczne, czy aktywności fizycznej, fotograficzne i ochrony środowiska. Będzie też kiermasz książek za złotówkę. To wszystko już w tę niedzielę od godz. 16.00 przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Więcej na ten temat dziś w materiale o godz 17.15.
(Marta Górecka)
).
Szczęśliwie Uniwersytet kończy 6 rok swojej działalności dlatego podczas niedzielnego pikniku nie
zabraknie wykładu kończącego kolejny rok akademicki. Ten wykład będzie jednak szczególny, bo z przymrużeniem oka – a wygłosi go znakomity satyryk Artur Andrus.

Prestiżu stalowowolskiemu UTW dodaje patronat Uniwersytetu Jagiellońskiego, który skutkuje m.in. ciekawymi wykładami krakowskich profesorów. Studenci 50+ postanowili również mieć wpływ na to jakie przedmioty i jakie wykłady serwuje im Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stalowej Woli dlatego utworzyli Stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne Lata.

Zakończenie swojego roku akademickiego studenci 50+ postanowili zwieńczyć piknikiem. Z pewnością nie zabraknie na nim studentów przeżywających w UTW swoją drugą młodość bo o jego popularności świadczą liczby, o czym mówi Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.