Świadomy, młody obywatel 2012

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Drugie miejsce w konkursie zajęła Kamila Pawlik z Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu. Laureatka – Magdalena Rutyna razem z Kamilą Pawlik w nagrodę zwiedzą Sejm. Otrzymały także pamiątkowe dyplomy i albumy. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Michał Sabat z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie oraz Adrian Pałacki z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.
Zdjęcie: Laureatka konkursu – Magdalena Rutyna przyjmuje gratulacje od posła Mirosława Pluty.
Magdalena Rutyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu zwyciężyła w II edycji konkursu 'Świadomy, młody obywatel 2012' , pod patronatem posła Mirosława Pluty. Zmagania, w których wzięło udział 61 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu grodzkiego i ziemskiego tarnobrzeskiego, odbyły się dziś w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat instytucji państwowych zarówno szczebli centralnych, jak i samorządowych.
Zdaniem posła Mirosława Pluty, młodzi ludzie powinni w pełni być świadomi, że samorządowcy i politycy to osoby, do których można się zwracać z różnymi sprawami. Z kolei ludzie, którzy decydują o tym jak wygląda rzeczywistość na szczeblu lokalnym i centralnym nie mogą przechodzić obojętnie obok problemów i zagadnień dotyczących młodzieży. Podobne spotkania stwarzają możliwość rozmowy z przedstawicielami młodego pokolenia, a także nakłonienia ich do zadawania pytań. Mówi poseł Mirosław Pluta.