Sukcesy niepełnosprawnych tenisistów z Tarnobrzega

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Świetne występy tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg
Kadra Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w czasie zgrupowania w Wiśle, (wśród nich zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg) uczestniczyła w XIII Międzynarodowym Integracyjnym Turnieju w Żywcu. Ponad 50 zawodników nie tylko z Polski, ale także z Serbii, Rosji, Słowacji i Czech brało udział
w tych zawodach. Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg zwyciężyli w dwóch kategoriach. Karolina Pęk wygrała w grupie VI-XI kobiet, w finale zwyciężyła 3:0 Dorotę Nowacką a Krzysztof Żyłka w kategorii wózki mężczyzn pokonał w finale 3:1 Serba Mitara Palikuce. Maciej Nalepka zajął w tej kategorii
czwarte miejsce.
Był to pierwszy etap w przygotowywaniach Kadry do Mistrzostw Europy Vejle 2015 w Danii 11-18 października.
Kolejnym punktem jest Pro Tour w Czeskiej Ostravie (22-26 września) czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Czech Open 2015. Finałowe przygotowania zakończą zgrupowaniem w Krakowie od 27 września do 5 października.
W tym samym czasie w Puławach kolejni zawodnicy IKS-u rywalizowali w XII Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego na Wózkach. Puławy to gościnne i szczęśliwe dla nas miasto, gdyż kolejny bo dwunasty raz wywozimy zdobycze, puchary, nagrody rzeczowe i finansowe.
Emilia Kotarska wygrywa kategorie kobiet pokonując w finale 3:0 Annę Shumak z Białorusi.
W kategorii tetraplegia mężczyzn (porażenie czterokończynowe) drugie miejsce zajął Rajmund Zięba przegrał w finale 1:3 z Romanem Gałyk z Ukrainy, w tej samej kategorii Piotr Sokalski był piąty.
W kategorii paraplegia mężczyzn (porażenie kończyn dolnych) wystąpili Janusz Chamot i Andrzej Buczek, którzy po wyjściu ze swoich grup odpadli w dalszej części rozgrywek. W tej kategorii wygrał Vasyl Petruniv z Ukrainy, który w finale pokonał 3:0 swojego rodaka Vitalija Popoka.
Podczas puławskiego turnieju zmierzyły się po raz pierwszy w historii tych zawodów pary mieszane. I tu niepokonany okazał się mikst z IKS Jezioro Tarnobrzeg Janusz Chamot/Emilia Kotarska, którzy w finale pokonali 3:0 mikst z Ukrainy Vasyl Petruniv/Okasana Kuzniecowa.
Swój debiut miała też kategoria Open, w której Janusz Chamot zajął wysokie IV miejsce przegrywając grę o III miejsce 0:3 z Mariuszem Czerwińskim ze Startu Radom. Wygrał ją Vasyl Petruniv a drugi był Vitalij Popok obaj z Ukrainy.
Natomiast nasz weteran Janusz Malarz wystąpił w Lidzbarku Warmińskim w 1 Grand Prix Polski weteranów w kategorii 70 +. Spisał się doskonale zdobywając drugie miejsce. Po wyjściu z grupy pokonał 3:1 Józefa Pykę z Elbląga, w półfinale 3:0 Jana Hreczucha z Wrocławia by finale ulec 0:3 Ryszardowi Banaszkiewiczowi z Brzegu Dolnego.
Świetny weekend, udane występy naszych zawodników na arenie krajowej, zwycięstwa, sukcesy i z tym wracamy. Udowadniamy po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować bo to
przeradza się w sukces i świetną promocję Tarnobrzega, regionu i wszystkich sponsorów, którzy nam pomagają.
Dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie i prosimy o więcej – Rajmund Zięba
Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg
(fot: IKS Tarnobrzeg)