Sukces uczniów Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli i Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dla przypomnienia dzięki sukcesom osiąganym w poprzednich latach na Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości ubiegłoroczny finał ogólnopolski odbył się w Nisku.
Osiągnięcia stalowowolskich i niżańskich uczniów to oczywiście zasłucha ich samych, ale też pracy nauczycieli, którzy wprowadzają uczniów w arkana wiedzy z dziedziny techniki, racjonalizacji i wynalazczości. W Regionalnym Centrum edukacji Zawodowej w Nisku jest to Marian Chrapko a w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli taką osobą jest nauczyciel Marek Żurecki.
(Marta Górecka)
W ogólnopolskim finale XXXVIII Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości która w tym roku odbyła się w Bartoszycach w województwie warmińsko – mazurskim reprezentanci okręgu Tarnobrzeg uplasowali się na III miejscu.
Drużynowo ustąpili pola tylko drużynom z Bielska Białej i Poznania.
Na tak dobry wynik zapracowali sobie laureaci i finaliści olimpiady.
2 laureatów to uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli – są nimi Krzysztof Stryjecki i Grzegorz Krawczyk.
Również i Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku doczekało się swojego laureata, został nim Grzegorz Dąbek. Finalistami zostali Tomasz Dziewa, Maciej Gontarski i Rafał Szewczyk. U
Uczestnicy olimpiady musieli się zmierzyć z testem pisemnym i ustnym z zakresu wynalazczości, znaków towarowych i historii wynalazków. Przewodniczący Sądu Konkursowego Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości Zbigniew Matuszczak – wiceprezydent Państwowego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów przyznał, że o ile Ustawa 'Prawo o własności przemysłowej', którą uczestnicy muszą znać, nie zaskakuje, to pułapki czyhają jeśli chodzi o obszerną wiedzę z historii wynalazczości.